Vítá Vás vzdělávací agentura EDUPOL, v. o. s.# Váš partner v profesním i osobním růstu# Bonusy pro stálé klienty - info zde...

Katalog kurzů


Název kurzu Druhy zdravotního postižení III.
Tématická oblast Zdravotní a ošetřovatelská péče (Zdravotnictví)
Časový rozsah 1 den/6 hodin
Akreditace MPSV - č. 2011/1205-PC/SP/VP akreditace ukončena
Cíl kurzu Absolvent získá znalosti o dalších druzích zdravotního postižení, jejich dopadu na kvalitu života, seznámí se s komunikačními přístupy ke klientovi s ohledem na jeho zdravotní postižení tak, aby byl schopen použít adekvátní přístup a způsob pomoci klientům s tímto zdravotním postižením.
Cílová skupina Kurz je určen sociálním pracovníkům obcí a měst, pracovníkům zařízení poskytujících sociální služby, zdravotnickému personálu a dalším zájemcům o tuto problematiku.
Program kurzu 1. Oblast psychiky - charakteristika poruch v oblasti emocí, myšlení, vnímání, osobnosti - schizofrenie, deprese atd.
2. Komunikace a přístup k lidem s duševním onemocněním.
3. Charakteristika gonosomálně dědičných onemocnění, specifické přístupy a vhodná komunikace s lidmi s tímto postižením.
4. Onkologická onemocnění - vznik a šíření onkologického onemocnění, důsledky, chemoterapie a jiné principy léčby. Komunikace a vhodné přístupy k lidem s tímto onemocněním.
5. Krvácivá onemocnění - leukémie, nádory mozku a míchy. nádory v okolí štítné žlázy a hlasu - poruchy hlasu a hlasové náhrady. Komunikace a vhodné přístupy k lidem s tímto onemocněním.
6. Popáleniny - mechanismus popální, třídění popálenin, faktory určující popáleninové trauma, důsledky popálenin. Specifické přístupy a vhodná komunikace s lidmi s tímto postižením.
7. Diskuse a odpovědi na dotazy, řešení případů z praxe, zpětná vazba.

Aktuálně vypsaný termín kurzu


Nebyl nalezen žádný termín

Nenalezli jste vhodný termín

Máte-li zájem o účast na kurzu v jiném termínu, případně jeho zajištení pro Vaše zaměstnance na zakázku, vyplňte a odešlete prosím tento kontaktní formulář

Vaše jméno
Kontakt na Vás
Poznámka
Zaregistrujte se pro zasílání aktuální nabídky:
Praha       Olomouc
Ostrava   Jihlava
V. Škuta & Hadžim & Kovi design