Vítá Vás vzdělávací agentura EDUPOL, v. o. s.# Váš partner v profesním i osobním růstu# Bonusy pro stálé klienty - info zde...

Katalog kurzů


Název kurzu Case management v sociální práci
Tématická oblast Sociální práce
Časový rozsah 1 den/8 hodin
Akreditace MPSV - č. 2014/1180-SP/VP akreditace ukončena
Cíl kurzu Absolvent kurzu pochopí základní principy case managementu a jeho možnosti praktického využití v sociální práci. Seznámí se se základní terminologií a jednotlivými modely case managementu. Naučí se používat principy a prvky case managementu ve vlastní praxi, využívat veškeré dostupné zdroje s cílem zajistit nejvyšší účinnost podpory pro konkrétního klienta.
Cílová skupina Kurz je určen sociálním pracovníků a všem dalším zájemcům o tuto problematiku
Program kurzu 1. Case management - přehled, historický vývoj, zavádění case managementu v ČR, jednotlivé modely case managementu.
2. Základní principy a zásady CM - zaměření na zdravé stránky klienta, vztah klienta a case managera,intervence a asertivita intervencí, udržení schopností klienta a využití zdrojů komunity.
3. Prvky Case managementu - vysvětlení jednotlivých prvků CM - kontaktování, assessment, plánování, propojování, prosazování práv a zájmů, hodnocení a monitorování.
4. Praktické využití Case managementu s ohledem na různé cílové skupiny podle konkrétního složení účastníků kurzu - např. dlouhodobě duševně nemocní, lidé propuštění z nemocnice, bezdomovci.
5. Diskuse a odpovědi na dotazy.

Aktuálně vypsaný termín kurzu


Nebyl nalezen žádný termín

Nenalezli jste vhodný termín

Máte-li zájem o účast na kurzu v jiném termínu, případně jeho zajištení pro Vaše zaměstnance na zakázku, vyplňte a odešlete prosím tento kontaktní formulář

Vaše jméno
Kontakt na Vás
Poznámka
Zaregistrujte se pro zasílání aktuální nabídky:
Praha       Olomouc
Ostrava   Jihlava
V. Škuta & Hadžim & Kovi design