Vítá Vás vzdělávací agentura EDUPOL, v. o. s.# Váš partner v profesním i osobním růstu# Bonusy pro stálé klienty - info zde...

Katalog kurzů


Název kurzu Nepojistné sociální dávky I. - dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi
Tématická oblast Sociální péče a dávkové systémy
Časový rozsah 1 den/6 hodin
Akreditace MPSV - č. A2019/0470-SP
Cíl kurzu Absolvent získá základní znalosti z oblasti nepojistných sociálních dávek, konkrétně o dávkách státní sociální podpory a dávkách pomoci v hmotné nouzi. Seznámi se s pojetím životního a existenčního minima, s právní úpravou státní sociální podpory a pomoci v hmotné nouzi. Bude schopen aplikovat příslušné právní předpisy do praxe. Osvojí si znalosti potřebné pro vymezení situace, zda se osoba nachází v hmotné nouzi, pochopí, jaké možnosti pomoci zvolit při práci s klienty, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením z důvodu nedostatku finančních prostředků.
Cílová skupina Kurz je určen sociálním pracovníkům obecních, městských, krajských úřadů, pracovníkům úřadů práce, sociálním pracovníkům zařízení poskytujících sociální služby a dalším zájemcům z řad pracovníků pomáhajících profesí.
Program kurzu 1. Právní úprava životního a existenčního minima, vysvětlení základních pojmů - životní a existenční minimum, částky životního minima, příklady výpočtu, valorizace životního a existenčního minima, společně posuzované osoby, započitatelné a nezapočitatelné příjmy.
2. Právní úprava státní sociální podpory. Rozhodné období u testovaných dávek, okruh oprávněných osob, výdělečná činnost, nezaopatřené dítě. Druhy dávek státní sociální podpory - přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, porodné, rodičovský příspěvek, pohřebné.
3. Řízení o dávkách státní sociální podpory. Řešení případů z praxe, diskuse.
4. Právní úprava hmotné nouze, vysvětlení základních pojmů, okruh oprávněných osob, orgány pomoci v hmotné nouzi, rozhodné období, příjem a celkové sociální a majetkové poměry.
5.Dávky pomoci v hmotné nouzi, informace o jednotlivých dávkách a podmínkách nároku - příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc. Řízení o dávkách pomoci v hmotné nouzi.
6. Řešení případů z praxe, diskuse.

Aktuálně vypsaný termín kurzu


Nebyl nalezen žádný termín

Nenalezli jste vhodný termín

Máte-li zájem o účast na kurzu v jiném termínu, případně jeho zajištení pro Vaše zaměstnance na zakázku, vyplňte a odešlete prosím tento kontaktní formulář

Vaše jméno
Kontakt na Vás
Poznámka
Zaregistrujte se pro zasílání aktuální nabídky:
Praha       Olomouc
Ostrava   Jihlava

Aktuality

  • Změna adresy místa konání kurzů v Praze od 1. 6. 2020

    Regionální kancelář v Praze se stěhuje do do nových prostor na adresu: Vítkova 244/8, Praha 8 - Karlín. více zde ...
  • Letní cenová akce 2020 - kurzy na zakázku

    V prázdninových měsících 2020 nabízíme  vybrané zakázkové kurzy za výhodné ceny novým i stávajícím zákazníkům po celé ČR za cenu od 11 000 Kč bez DPH. Pro bližší informace kontaktujte naše Regionální kanceláře.  více zde ...
  • Aktuální informace k realizaci kurzů - začínáme školit od 25. 5. 2020

    S ohledem na aktuální situaci začínáme opět realizovat kurzy od 25. května. Budou dodržena doporučená hygienická opatření a kurzy budou realizovány v menším počtu účastníků.  Měnili jsme termíny veškerých kurzů, které jsme plánovali v období do 24. 5. O změně termínu přihlášené účastníky informujeme e-mailem na adresu uvedenou v přihlášce. Aktuální informace naleznete také na našem webu v kalendáři kurzů. Prosíme o součinnost a prosíme vždy o brzké potvrzení náhradního termínu. Pokud máte zájem přihlášku stornovat, prosíme, abyste nás včas informovali.  Předem děkujeme.  více zde ...
V. Škuta & Hadžim & Kovi design