Vítá Vás vzdělávací agentura EDUPOL, v. o. s.# Váš partner v profesním i osobním růstu# Bonusy pro stálé klienty - info zde...

Katalog kurzů


Název kurzu Specifika komunikace a sociální práce s romskou menšinou
Tématická oblast Sociální práce
Časový rozsah 1 den/6 hodin
Akreditace MPSV – č. A2021/0861-SP/PC
Cíl kurzu Vzdělávací program je zaměřen na získání poznatků z oblasti specifik chování romské menšiny, jejich odlišných vzorců chování a jednání v řadě oblastí. Především pak je program zaměřen na získání informací o odlišném komunikačním stylu a způsobu výchovy romských dětí, jak efektivně komunikovat s Romy a na pochopení odlišností komunikace s nimi. Formou řešení modelových situací si účastník uvědomí, jakou zvolit komunikační strategii s touto specifickou skupinou v rámci své sociální práce.
Cílová skupina Kurz je určen sociálním pracovníkům úřadů, zařízení sociálních služeb a všem dalším zájemcům o tuto problematiku
Program kurzu 1. Historie, která ovlivňuje způsob života Romů, jejich mentalitu, komunikaci a výchovu dětí - stručný historický přehled a mezníky, ovlivňující přistup Romů k životu. Jak ovlivnila historie mentalitu Romů, způsob výchovy dětí a komunikaci.
2. Romipen – identita Romů. Co je typicky "romské“, identita jako jedno z romských traumat, základní hodnoty a vzorce chování, rituální čistota, mentalita Romů, specifické projevy v různých oblastech života. Pověry a náboženství.
3. Specifika komunikace při práci s Romy a Romskými dětmi - odlišný komunikační styl, odlišné vzorce chování a jednání, charakteristické rysy v komunikaci. Doporučení pro úspěšnou komunikaci, specifický komunikační styl v používání řeči těla. Příklady z praxe, cvičení, diskuse.
4. Specifika ve výchově dětí - Specifické aspekty ve výchově dětí – velká láska k dětem, volnější výchova, výchova celou komunitou, osvojování si pozorováním a napodobováním, skupinová soudružnost, absence odměn, nižší nároky.
5. Jak efektivně komunikovat s romskou menšinou v praxi - Řešení modelových situací a příkladů z praxe. Diskuse, shrnutí.

Lektorský tým: Bc. Marcela Surmajová

Aktuálně vypsaný termín kurzu

Datum Místo Název kurzu / Akreditace Lektor Var.
symbol
Cena Přihláška
23. 8. 2024
VOLNO AKCE 2+1
Praha ON-LINE Specifika komunikace a sociální práce s romskou menšinou AKCE 2+1
MPSV – č. A2021/0861-SP/PC
Bc. Surmajová Marcela 224059 1800 Kč
23. 8. 2024
VOLNO AKCE 2+1
Olomouc ON-LINE Specifika komunikace a sociální práce s romskou menšinou AKCE 2+1
MPSV – č. A2021/0861-SP/PC
Bc. Surmajová Marcela 224059 1800 Kč

Nenalezli jste vhodný termín

Máte-li zájem o účast na kurzu v jiném termínu, případně jeho zajištení pro Vaše zaměstnance na zakázku, vyplňte a odešlete prosím tento kontaktní formulář

Vaše jméno
Kontakt na Vás
Poznámka
Zaregistrujte se pro zasílání aktuální nabídky:
Praha       Olomouc
Ostrava   Jihlava
V. Škuta & Hadžim & Kovi design